| Andrəi a întrebat:

Eu sunt fundas dreapta, am jucat ieri central si am avut niste probleme mari.
1)Am respins o groaza de mingi gresit si as vrea sa stiu cum sa resping mai bine si sa degajez cu forta(care au adus goluri, dar in poarta noastra).
2)Am fost faultat si calcat de o groaza de ori la cornere (nu cer acum VAR in liga a 4-a laughing))) ) dar acum si arbitrul cand cerem de 10 ori fault nu se facea ca se uita macar putin la mine.
3)Am avut niste probleme cu mai neexperimentatul meu coleg care a jucat in dreapta mea si mi-a luat si postul de fundas dreapta (el era driblat de atacant si apoi nu alerga dupa el, eu vazand ma duceam dupa omul lui pe scurt dar el imi spunea ca poate sa il ia singur si eu sa imi vad de omul meu).
4)Eu stiu cum sa las atacantii din spatele meu in offside mai ales la faze la care ramanem doi sau trei in defensiva, nu alerg dupa ei si ii spun coechipierilor mei sa mergem mai in fata si sa il bagam pe fraier in offside, de multe ori am fost certat ca vb cu colegul meu.
5)am avut vreo 2 faze in care mingea mi-a trecut pe langa mine si as vrea sa stiu cum pot sa ma intind mai bine dupa ea.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe scurt trebuie sa te antrenezi sa fii un fotbalist mai bun