| RobertML a întrebat:

Exercitii pentru piept acasa?

11 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Flotari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tractiuni, flotari. Tractiunile facute cu priza larga si cu pieptul sa atingi de bara, tractiunile cu priza scurta, cu mainile cat mai jos de corp, sper ca ai inteles.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tractiunile NU lucreaza pieptul INDIFERENT cum le faci.

Sunt miscari de tras si lucreaza spate-biceps-deltoid posterior.

| alin100 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tractiunile nu lucreaza pieptul!

| Moonlight15 a răspuns:

Unu zice de abdomene, altu de tractiuni... Doamne ce natie de retardati rolling on the floor. Cum vrei sa faci piept acasa, copil idiot? Frate terminati odata cu intrebarile astea, muschii se fac DOAR LA SALA!

| Teodorel a răspuns:

Salut!
Eram foarte plinut asa ca ma inceput cu abdomenele.Am descoperit o metoda care mi-a adus patratelele, sa faci abdomene cu fundul pe pat si cu spatele in aer, asa nu vei mai atinge podeaua si va fi mai greu.
Sper ca te-am ajutat!

| alin100 a răspuns:

Salut.Eu iti recomand sa mergi la sala deoarece acolo ai tot ce iti trebuie.Dar daca tot nu vrei sa mergi la sala, iti recomand sa faci flotari cu un ghiozdan, si sa faci maxim 8 repetari, sau impins la piept, tot la fel maxim 8 repetari.Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| JokeruRo a răspuns:

Depinde de varsta!
Daca ai 14 + trebuie sa consumi vitamine cum ar fi : Carne, oua, fructe, si doar apa fara sucuri si alte prosti!
Exercitiile pentru piept(Masa musculara de pe piept) Poate fii foarte usor facuta daca pe zi ai putea sa faci odata sau de 2 ori urmatoarele exercitii:
20 Flotari in intervalul 2-5 minute
Sa iei 2 bidoane de 6 litri pline cu apa - nisip si sa te ridici intr-un picior si sa stai timp de 2-5 minute asa.
50 Abdomene. Abdomenele sunt foarte importante daca vrei sa faci cat mai repede patratele.
Cam asta fac eu si am rezultate destul de bune!
Fundita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru JokeruRo):

El a intrebat de piept, tu ii spui ce faci tu acasa, ce treaba are una cu alta?!

| Vanytt a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Bi1IRzJIoAo
Gasesti si alte filmulete pe Youtube.