| AngelErmin a întrebat:

Exercițiile de stretching pentru creșterea înalțimii se pune ca sport/workout, azi m-am antrenat 3 ore și stretching am făcut 22 minute, am transpirat în timpul stretchingului dar nu stiu daca se pune ca sport.

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MaryMaria333 a răspuns:

Aia nu poti sa faci tu aia sa cresti in inaltime decat TIMPUL( in caz ca nu esti adult inca) sau daca te ridici in varful degetelor. Nai cum sa iti modifici marimea oaselor etc. Exercitiile pe care le faci, da. merg. Cresti in masa musculara nicidecum la inaltime.

Răspuns utilizator avertizat
| User23434 a răspuns:

Imposibil sa crești în înălțime, totul ține de genetic. Și da, stretching ul este sport. Dar este pentru o mobilitate mai buna, și pentru a ameliora din durerea musculara după un antrenament.

Răspuns utilizator avertizat
| User23434 a răspuns (pentru AngelErmin):

De ce sa nu? Dacă îți permite timpul, fa și asta.