| anonim_4396 a întrebat:

Eu am varsta de 14 ani si am inceput de astazi sa fac sport acasa, pentru ca imi este frica ca daca ma duc la sala nu mai cresc in înălțime.
Eu am 1.68 si 43 de kg...
Este bine pentru varsta mea?
O sa mai cresc in înălțime daca fac sport acasa?
Eu nu ridic greutăți,nu împing deasupra capului,nu fac genoflexiuni.
Mi-am luat de pe magazin play o aplicatie numita,, Home Workout" si fac de pe aplicația aia toate exercitiile.
Daca stiti de aplicația asta, este buna? Se vad rezultate în timp?
Si mai fac si abdomene, flotari...
Sa ma opresc din făcut sport ca imi stopeaza exercițiile cresterea sau nu are nicio treaba?

Răspuns Câştigător
| tdy a răspuns:

Fa sport linistit, în înălțime oricum o sa crești in functie de cum ai moștenit asta genetic. Cumpărați niste gantere si tine-te de treaba si la sala poti merge linistit.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Chestia ca nu mai cresti in inaltime de la sport e un mit. Din contra, facand sport s-ar putea sa cresti mai mult decat erai "programat".

| PisiciHQCRLP a răspuns:

HAHAH doamne. ok treaba e ca fiecare om se dezvolta in felul lui ok? unii au metabolismul diferit ..intelegi? tu vrei sa cresti in inaltime. ai putea cere sfaturi profului de sport ce exercitii ar trebuie sa faci

| Anonyi a răspuns:

E bine cu inaltimea dar mie mi se pare ca esti mult prea slab pentru 1.68 si da aplicatiile de genu te ajuta