| Tsukuyomi6 a întrebat:

Exista exercitii pentru masa musculara si forta fara greutati? mi s-a rupt o vena din cauza ca am ridicat greutati si o vreme nu o sa mai pot ridica.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lasa corpul sa se recupereze

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Evident că există.
Eu te sfătuiesc să mergi la sală și să vorbești cu antrenorul pentru a obține rezultatele dorite. Nu mai face de capul tău pentru că uite ce se poate întâmpla.
Mănâncă sănătos, hidratează-te ca atare, odihnește-te cât trebuie și consultă-te cu antrenorul.
O seară plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta findca ai incercat cu greul din prima, asteapta sa poti, si dupa incepe usor, putin cate putin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calisthenics

| rRamses a răspuns:

Exista multe exercitii pentru masa musculara dar pana te recuperezi incearca sa faci exercitii care nu necesita folosirea mainilor sau cel putin a manii unde ai vena rupta. Poti face antrenament pentru picioare, abdomen in schimb.

| WalleWalls a răspuns:

Poti face flotari.

| petrika11 a răspuns:

conteaza ce mananci, suplimente, odihna, si nu in ultimul rand antrenament