| Biiiultes a întrebat:

Fac 100 de abdomene pe zi. sau chiar si mai mult :d La ce ma ajuta ele? Adica eu stiu ca doar iti fac abdomenul plat.dar altceva? Cate zile credeti ca trebuie sa fac sa am un abdomen plat?straight face Funditssa :*

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Te ajuta sa faci supra-antrenament si sa ai progrese de 5 ori mai lente. De asemenea te "ajuta" sa-ti fortezi coloana in zona lombara.

Fa o zi da si apoi 1-2 zile NU. Si fa si ridicari de picioare din atarnat sau stand pe spate, pentru zona inferioara a abdomenului, ca sa fie simetric. Baga serii cu pauze de maxim 90-120 de secunde intre ele, asa obtii pompare maxima.

Si baga si cardio, ala poti sa faci in fiecare zi ( alergat, inot, bicicleta, etc.).

Cardio ajuta la arderea grasimilor si abdomene+ridicari de picioare la tonifierea musculaturii.

| daassh a răspuns:

Pai doar abdomenele simple nu te ajuta aproape la nimic, trebuie tinut un regim alimentar, trebuie sa faci cardio(alergare), si apoi pe la final abdomenele asta e secretul pentru un abdomen plat, si un corp bine cladit(sculptat).

| bogdan1004 a răspuns:

Te ajuta tonificandu-ti abdomenul

| shadyeminem35 a răspuns:

Nu mai face atatea abdomene fara sa faci si alte exercitii pentru ca o sa arati ciudat.De exemplu incearca sa faci si niste exercitii pentru piept(gen flotari daca nu te duci la sala) ca sa ai un corp frumos.Eu zic ca este de ajuns cate abdomene faci pe zi dar incearca sa ai si o dieta cat mai sanatoasa pentru a avea rezultatele dorite pentru ca oricate abdomene faci tu daca mananci numai gratare si grasimi nu o sa ajungi la rezultatele dorite.

| Allexssander a răspuns:

Daca faci atatea pe zi le faci de pomana.Tu crezi ca daca faci 10.000 de abdomene pe zi, gata faci 1000 de patratele pe abdomen? fa si alte exercitii, mergi la o sala ceva