| xbugs a întrebat:

Fac sala 3 zile pe saptamana, ce grupe musculare sa lucrez in aceste zile?

7 răspunsuri:
| 187VLAD a răspuns:

1. piept triceps
2. spate biceps
3. picioare, umeri, abdomen, trapez

| SiLaS a răspuns (pentru 187VLAD):

Picioare+umeri+abdomen+trapez? Doamne tu de pe e planeta vii
Grupa de picioare o pui maxim cu umeri, nu cu inca 2 grupe bai desteptule.Si trapezul intra la categoria spate nu e grupa separata.

| 187VLAD a răspuns (pentru SiLaS):

Bine domnu' culturist imi cer scuze

| SiLaS a răspuns (pentru 187VLAD):

Nu imi cere scuze ca pe mine nu ma afectezi cu nimic, dar fii mai atent ca poate altii te asculta si fac un antrenament ca al tau degeaba.Nici eu nu am fost documentat din totdeauna dar inainte sa scot ceva pe gura citeam si nu de pe net unde scriu toti analfabetii, ci din carti.Bafta!

| xbugs explică (pentru SiLaS):

Si antrenamentu meu unde este?

| SiLaS a răspuns (pentru xbugs):

Ziua 1: Spate
Ziua 2: Piept
Ziua 3: Picioare
Ziua 4: Brate

| Walrider a răspuns:

Ar treui sa iti creezi un program care sa cuprinda toate grupele musculare. Poti incerca sa combini o grupa musculara mare precum picioarele cu o grupa mai mica, gen bicepsul. In alta zii antrenezi spatele si tricepsul, iar un ultima zii bagi la abdomen, umeri si antebrat. Sper ca ti-am fost de ajutor, numai bine big grin