| CARDHU a întrebat:

Care este cel mai bun program pentru sala? In ce zile si ce grupe musculare sa lucrez?

4 răspunsuri:
| Shavoo a răspuns:

Nu exista "cel mai bun program" Fiecare experimenteaza si vede cum ii merge mai bine pentru ca suntem diferiti. Eu deja ti-am dat un program de sala intr-un post anterior. Incearca-l si vezi cum iti merge. Succes!

| Shavoo a răspuns:

Aici ai raspunsul la intrebarea anterioara : Parerea mea este ca petreci prea mult timp in sala. Incearca doar antrenamente intense a cate 45, 50 de minute maxim de 3 4 ori pe saptamana. Muschii au nevoie de odihna, au nevoie sa se refaca. Asa faceam si eu la inceput. si in loc sa cresc in greutate, ardeam muschii. Incearca asa :
Luni - Piept + biceps
Marti - pauza
Miercuri - Spate + triceps
Joi - Pauza
Vineri - Umeri + trapez
Sambata - Picioare
Ca si suplimente iti recomand un gainer Serious Mass de la ON sau Super Mass Gainer de la Dymatize. Succes!

| DragosFku a răspuns:

Eu am urmatorul program:
Luni : Piept + Biceps
Marti : Spate + Triceps
Miercuri: Pauza
Joi: Picioare
Vineri : Umeri + Trapez
Tine minte ca muschiul nu creste in timpul antrenamentului, ci in timpul perioadei de odihna. Bafta; )

| Cosmin86 a răspuns (pentru DragosFku):

Programul tau e prost.

luni faci biceps si marti spate? si analog, luni piept si marti triceps?

intre piept-triceps si spate-biceps lasi cel putin 1-2 zile pauza sau le faci in aceeasi zi ( adica piept-triceps si spate-biceps )