| nicoleee30 a întrebat:

Cui ii place carnea de porc? Eu de cand am inceput sa imi schimb stilul de viata nu mai pot pune in gura pic de carne de porc. Mi se face rau numai la gandul acestui tip de carne ...Nu cred ca voi mai putea vreodata sa mananc insa nu imi pare rau deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Hm.si eu am inceput sa-mi schimb stilul de viata sa zicemlaughing insa un gratar pe saptamana e binevenithappy carnea de porc contine multe,, chestii'' ce-i trebuie unui organism sanatos.big grin

| thealchemist a răspuns:

De ce? e cea mai buna si in afara de cazul in care esti de religie musulmana nu cred ca are sens.

| Alessandro a răspuns:

Bună.
Sunt cu tine! Nici mie nu-mi place de nicio culoare carnea de porc.
În primul rând, cand mănânci această carne ai senzația că muști dintr-un porc viu.
În al doilea rand are o groază de grăsime, mai mult grăsime decât carne.
În al treilea rând e scarbos. Sau șoric. Doamne, iartă-mă, dar cum să mănânci pielea aia a porcului cu care s-a tăvălit în noroi atâta timp? Și e scârbos, să mănânci piele și mai e și grasă.
Mie unul nu-mi place aproape niciun fel de carne. Aia de pui are prea multă pielița. Aia de vacă o mai inghit, dar doar pe la restaurante scumpe, unde nu găsești fir de grăsime în ea!
Revenind la carnea de porc, pot spune că este absolut dezgustătoare!
Pa-pa.

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Ador gustul carnii de porc desi urasc cantitatea mare de untura ca o lasa.

| TheBlueWolf a răspuns:

Nu este deloc un aliment sanatos in ciuda craciunului unde oamenii "puternic afectati de criza" isi baga economiile in farfurii si mananca pana plesnesc care de porc.Iti recomand pentru sanatatea ta, sa eviti cartofii prajiti si orice aliment prajit in general.(Atentie nu zic sa nu mananci deloc zic doar sa te incadrezi intr-o anumita masura daca nu cumva vrei sa abordezi un nou stil de a te deplasa si anume prin rostogolire)Mananca o salata la fiecare masa, legume fructe si in domeniul carnurilor recomand pestele.(dar nu exagera nici cu dansul)De asemenea carnea de pasare ofera proteinele necesare corpului. Dimineata e important sa bagi la ghiozdan cat mai bine apoi rareste-o spre pranz si mai ales seara.Mai documenteaza-te si tu si iti recomand practicarea sportului si exercitiilor fizice daca vrei sa traiesti linistit si "in forma". Toate cele bune!

| cupcake02 a răspuns:

Si cam ce vrei tu sa intrebi?

| hellgirlmonster a răspuns:

Carnea de porc nu era tocmai cea mai sanatoasa...e bine ca ai renuntat la ea!

| natalya27 a răspuns:

Niciodata nu am gustat. sunt de cand ma stiu vegetariana si nu imi doresc sa gust... obisnuieste-te cu gandu ca tie rau. daca asa ai inceput e bine. niciodata nu o sa mai ai pofta sa mananci asa ceva.

mi se pare f bine ca ti-ai schimbat stilul de viata... poti sa explici si cum te simti mai nou.happy

| Cheetah a răspuns:

Urasc carnea de porc laughing e grea, are grasime, ingrasa. total NESANATOASA. Ai procedat bine ca ai renuntatt la ea happy