| Ghost99 a întrebat:

Fotbal European sau Basket? De ce?

8 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Ce treaba are una cu alta sunt doua sporturi complet diferite? Intelegeam daca ziceai fotbal american sau rugby?

Dar fotbal sau basket? Adica ce sa aleg intre ele? nu iti inteleg intrebarea?

| Ea12345 a răspuns:

Nu practic nici fotbal european, nici basket, dar as inclina balanta catre fotbal.

| Iulian03 a răspuns:

Fotbal,de la basket de inalti prea tare +ca fotbalu este mai urmarit decat basketul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fotbal European pentru ca:
1.Se castiga mai multi bani
2. Poti avea o cariera de succes usor
3.Este mult mai frumos
4.Se castiga mult mai multi bani

Pe cand colo de basket nu se prea vorbeste si nu se castiga mult, iar fotbalul e mult mai frumos dupa parerea mea!

| NakedTruth a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te uiti in afara continentului European se pune accent pe basket si cum Romania se ia dupa Americani, nu m-as mira ca in cativa ani Basketul sa se dezvolte. Si inca ceva... fotbalul e inecat in r*hat in prezent datorita meciurilor ce sunt aranjate si a oamenilor de afaceri ce manipuleaza acest sport.

| NakedTruth a răspuns:

Basket. De ce? Deoarece e un sport (fata de fotbla) si folosesti toate membrele corpului, cel putin picioarele si mainilewinking In plus, uita-te la basketbal-isti cum arat ei si cum arat fotbalistii.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru NakedTruth):

Deci tu nici nu ai vazut fotbalisti!
Oricum nu cred ca ai avea ce cauta pe TPU!

| alejandra22 a răspuns:

Eu cred ca e bine orice dar la baschet parca e mai bine te faci super inalt si nu e rau sa fi inalt pe de alta parte din fotbal faci mai multi bani deci depinde ce te tenteaza mai mult banii si jocul sau inaltimea si jocul laughing desi si din basket castigi dar nu asa mult. Sper ca te-am inspirat.