| justme4 a întrebat:

Hei!
Am 17 ani, sunt fata si caut un sport in care sa te invete cum sa te lupti. Nu box, ceva cu mai putini pumni in fata si nasuri sparte laughing

Răspuns Câştigător
| k1fighter a răspuns:

Cum a spus si Cosmin86.Incearca kickboxing, acolo o sa prinzi mobilitate pe picioare si o sa poti sa te aperi foarte bine. Daca te duci la o sala de kickbox nu e nici vorba de nasuri sparte mai ales cand o sa ii spui maiestrului respectiv ca vrei sa faci pentru autoaparare.La mine la sala vin multe fete care fac pentru ele si nu au patit nimichappy hai curajwinking

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Kickboxing. Nu-ti sparge nimeni nasul la antrenament, decat daca vrei sa participi la competitii.
Dar du-te la un club ca lumea, gen respect gym, nu la un club ieftin si prost dintr-un cartier de tigani

| a răspuns:

Ar trebui sa incerci karate. nu e chiar lupta ci doar auto-aparare fara sa ii lovesti pe altii prea tare... eventual cateva vanatai.

| Cameron a răspuns:

Iti zic un sport disciplinat si foarte bun, nu dai pumni sau picioare si te aperi foarte usor, oricine poate practica acest sport daca este disciplinat, se numeste Aikido, iti zic si niste informati in ce consta acest sport, apropo multi inainte si eu am 17 :P uite un site cu niste informati http://ro.wikipedia.org/wiki/Aikidō

Bafta.Funda :)

| Sixzy a răspuns:

Ai putea incerca luptele libere. happy

| LordOfShadow a răspuns:

Taekwondowinking