| Lexini a întrebat:

Hei! Am o nelamurire. Iau de 4 luni anticonceptionale iar in ultima perioada mi s-a cam umflat burta. Nu am avut pana acum simptome cum ca as fi insarcinata si nu stiu daca pur si simplu m-am ingrasat ( de la sarbatorilaughing ). Tin sa mentionez ca in fiecare luna mi-au venit acele sangerari asemanatoare ciclului care sunt perfect normale pentru femeile care iau contraceptive. Care este parerea vostra? Sunt insarcinata sau nu? Multumesc mult! :*

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai respectat intrutotul modul de administrare si nu ai intarziat sau uitat niciodata sa iti administrezi pastila exact la timp atunci nu exista practic nicio posibilitate de a ramane insarcinata. Simptomele se datoreaza cu totul altor motive de sanatate sau de alimentatie.Un AN NOU FERICIT.

| Lexini explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult ca m-ai linistit. Un an nou fericit si tie!

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Poate ca esti balonata daca nu te-ai ingrasat.

| Irinutza601 a răspuns:

Nu! Nu esti insarcinata. Este ceva normal. Burta s-a umflat poate ca ai adaugat in kg. Nimic mai mult!