| мутнιc a întrebat:

Hei happy Ce parere aveti despre steroizi? Ati folosit vreodata? Daca da, de care?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Am folosit doar suplimente alimentare si am progresat destul de mult cu ele.

Daca tu intrebi pe TPU despre steroizi e clar ca e momentul sa te opresti aici, steroizii NU sunt pentru oricine, iei steroizi DOAR cand nu mai poti progresa natural ( nici cu 8 mese consistente pe zi + suplimente ) si cand vrei sa participi la concursuri.

Asa orientativ, ca efecte secundare :

- impotenta
- afectiuni ale ficatului si altor organe
- acnee
- umflarea sanilor
- cresterea tensiunii
- si altele

Gasesti pe net.

Sincer, tu acum ai 8 mese pe zi + supliemente si chiar nu mai progresezi?

7 răspunsuri:
| deathy a răspuns:

Salut.Din punctul meu de vedere steroizii sunt cea mai proasta alegere.Pentru ce sa te umfli cand nu iti ofera forta? Daca tii mortis sa iei ceva, ia-ti niste suplimente proteice.

| Cosmin86 a răspuns (pentru deathy):

Iti ofera si forta, steroizii luati cum trebuie iti ofera foarte multe.

Intr-adevar sunt otrava, dar daca ii iei cum trebuie o sa ridici greutati ca o gorila, daca iei haotic, fara cicluri, fara alte substante (steroizii nu se iau singuri ) atunci normal ca doar te umfli fara forta

| FlorinIFBBPRO a răspuns:

Salut aceasta este o lama cu doua taisuri, deci daca ai de gand sa te inhami la acest lucru fa-o dar fa-o cu cap, cu controale medicale periodice, sti tu vorba aia "otrava din spatele unui trup de zeu" este o zicala foarte adevarata in legatura cu steroizii. Dar inainte de a administra steroizi informeaza-te foarte foarte bine si fa analize medicale si vezi cu ce fel de steroizi este compatibil corpul tau pentru a diminua efectele adverse ce pot aparea dupa. Este adevarat faptul ca nu poti ajunge la dimensiuni mari fara sa administrezi astfel de substante, doar cu suplimente, pentru ca suplimentele sunt doar pentru vitaminizarea corpului cu nutrienti. Eu nu sunt anti dopping dar nu am folosit deloc steroizi, si sunt un fanatic al antrenamentelor de cultursm, dar daca as incerca sa consum mi-as lua in vederetoate normele de siguranta. Marele secret al marilor grei de pe scena ca Phil Heath, Jay Cuttler... etc este renumitul HGH care este produs de glanda pituitara se mai numeste si somatotropin, care este hormonul de crestere uman, dar se face greu roat de el si la preturi foarte mari pentru o saptamana [3 zile] te costa 350 euro dar si rezultatele sunt pe masura.

| SpaNu88 a răspuns (pentru FlorinIFBBPRO):

Ai folosit hgh?

| FlorinIFBBPRO a răspuns (pentru SpaNu88):

Nu am folosit dar m-am informat amanuntit despre aceasta substanta, este chiar foarte puternica, dar nu poate sa dea chiar la toate persoanele o deosebita crestere musculara, asta depinde de organismul fiecaruia. Dar daca faci niste analize si ai ceva banuti pentru administrare de 3 luni, cam 3000 euro, si esti interesat poti sa iti administrezi, de preferabil pe cale infectabila.

| мутнιc explică:

Nu e asta dar vroiam sa ma " umflu " mai repede laughing Ca, cand ii vad pe astia pe afara toti cu muschi, patratele ( eu sunt din Constanta deci merg des la plaja. ) si normal ca ma oftic si vreau si eu dar mam lamurit. Multumesc tuturor. ^^

| Cosmin86 a răspuns (pentru мутнιc):

Nu exista repede, patratelele si muschii care ii vezi sunt rezultatul a ani de munca, alimentatie corespunzatoare, suplimente.

Cat mananci acum?