| DennnnN a întrebat:

Hei.
De 2 saptamani m.am apucat de fitness, dar fac si knagoo jumps si aerial yoga tot la aceeasi sala. In fiecare zi merg la sala si depun efort, transpir, dar nu se vede nicio diferenta, ba chiar am pus 1 kg. Stiu ca trebuie si o dieta sau un regim alimentar sanatos si tocmai de asta am postat aici.
Stiu ca nu trebuie sa mananc dulciuri deloc, dar altceva?
Puteti sa-mi lasati aici ce trebuie sa fac pas cu pas? Ati incercat? Cum a decurs? As dori sa pot sa slabesc destul de rapid, adica nu 1 kg la 2 saptamani, ceva mai mult, cum ar fi 2-3 kg pe saptamana.
Tin sa mentionez ca am 15 ani, 1.67m si 58 kg.
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Arkhasas a răspuns:

Trebuie să-ţi spun câteva chestii.
1. Tu trebuie să te îngraşi, nu să slăbeşti, parcă eşti fată mă de ai fiţe cu greutatea.
2. Pierderea grăsimii nu înseamnă neapărat să pierzi kilograme, eu de exemplu am pierdut grăsime şi am câştigat în kilograme, aveam 5 kg în plus şi păream mai slab.
3. Un om slăbeşte în mod sănătos maxim 4 kg pe lună. Dar oricum tu n-ai nevoie de slăbit, corpul tău ştie asta, de asta nici nu dai jos kg-le.

| hibrid112 a răspuns:

Aceiasi problema ca majoritatea tinerilor ...rezultate in timp scurt nu e posibil asa ceva un corp frumos sanatos etc se cladeste in timp.