| MirunaSalvatore a întrebat:

Hei guys recent m-am reapucat de exercitii pentru abdomen, picioare si altele pe care le fac pe podea, dar intotdeauna pun ceva pe ea.
Acum nu mai pot face niciun exercitiu pentru ca in momentul in care ma intind pe podea ma doare in partea de jos a spatelui. Help

Răspuns Câştigător
| Simonasimona1992 a răspuns:

Suprasolicitare a zonei lombare.
Ia o pauza, aplica cateva creme antiinflamatoare.
Ai mare grija cum efectuezi exercitiile. Pozitiile gresite pot genera leziuni articulare si musculare

2 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Trebuie sa iei i pauza, dupa lucrarea fiecarei grupe musculare trebuie sa ai 48 de ore de pauza ale acelei grupe dupa care o poti lucra iar. E normal sa faci febra "no pain, no gain"

| AnnaMarrya1000 a răspuns:

Ia o pauză poate îți trece, eu cred că ai febra musculara un masaj la spate o să te ajute!