| Aanddre a întrebat:

Hei. Pentru a inchiria biciclete, trebuie sa ai 18 ani? sau doar poti inchiria cu buletinul indiferent de varsta?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de regulile firmei care inchiriaza. In mod legal poti circula cu bicicleta de la 14 ani, asa ca atunci ai putea si inchiria, daca ai carte de identitate. S-ar putea sa fie firme care inchiriaza de la 14 ani ori altele care inchiriaza numai de la 18 ani, vezi la firma de unde vrei sa inchiriezi. Numai bine!

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

In parcul tineretului din Bucuresti, trebuie sa ai 18 ani. Am incercat si eu. Trebuie sa ai 18 ani ca sa raspunzi penal in caz ca furi bicicleta, cred laughing

| Corina_5887 a răspuns (pentru TechnologyWebBrowsing):

In tineretului exista 2 centre de inchiriat, unul este pentru studenti si da, trebuie sa ai 18, iar celalalt este pentru toata lumea si gratuit. Stau pe langa parc si merg des sa inchiriez asa ca du-te lin. Poti merge si in herastrau, si acolo tot gratuite sunt. distractie placuta!:*

| Joey95 a răspuns:

In Piata Sfatului din Brasov, daca ai sub 14 ani iti da bicicleta 2 ore gratuit. Daca ai peste 14 ani trebuie sa platesti 3 lei ora.

| Aanddre explică:

Deci in tineret la cel gratis nu e obligatoriu sa ai 18 ani?

| Creionass a răspuns:

Depinde daca vrei de la un magazin de inchiriat trebuie sa ai 14 ani...Da iti trebuie buletin.:XX