| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU am 14 ani 1.78 si as dori sa ma apuc de sport.
Ce antrename ar trebui sa fac daca vreau sa imi cresc masa musculara

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti inalt, ceea ce te-ar avantaja la volei sau handbal, iar antrenamentele la aceste sporturi, dezvolta frumos si armonios, corpul unui tanar in crestere.

| funnnyman32 a răspuns:

Sal.
Depinde si ce sport ti-ar place, orice sport e binevenit innotul cred ca ti s-ar potrivi pe deplin, te dezvolta armonios acest sport, 2-3 ani daca faci, dupa te poti apuca si de sala linistit pentru ca esti destul de inalt, si vei mai creste pana pe la 18-20, multi spun ca pana la 26 de ani barbatul tot se dezvolta, acum depinde de fiecare, unii cresc intr-un an doi, cat altii in 5. Succes!

| marius9hdd a răspuns:

Salut, te pot ajuta eu cu antrenamentele si orice alte nelamuriri mai ai legate de fitness, pe gratis. ma gasesti la : hyphy.fitness23@gmail.com sau pe WhatsApp la : 0757537839