| Pidiciii a întrebat:

Hei TPU, am și eu o întrebare! Astăzi am mâncat o omletă din două ouă cu spanac și două felii de pâine prăjite și am pus pe deasupra puțină margarină(pe feliile de paime prajite)doar pentru gust jumătate de zamuz și două sendvișuri din șuncă Caroli, felii de roșii, felii de Ardei și spanac.
Am mâncat prea mult?
Zamuzul nu era mare!
Mai pot mânca ceva azi? Tin sa mentionez ca fac sala si nu vreau sa ma îngraș!

Răspuns Câştigător
| Elelei a răspuns:

Ai mancat chiar prea putin daca faci sala. Totusi, ar trebui sa eviti margarina si alte grasimi sintetice.
Ce este ala zamuz? E vorba de harbuz? Sau alt pepene? Contine multa apa. Asa ca... nimic.

| Pidiciii explică (pentru Elelei):

Pepene galben

| Elelei a răspuns (pentru Pidiciii):

Nu are multe calorii. Poate chiar zero. Dar are fructoza (dulce din fructe).

| AnastasiaK a răspuns (pentru Elelei):

Si daca are fructoza ce? Te ingrasi din fructoza cand esti in deficit sau cum?

| Elelei a răspuns (pentru AnastasiaK):

Da, e ca zaharul.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Elelei):

Ia-te de mana cu Mihaela Bilic atunci... daca la voi nu conteaza caloriile si va ingrasati de la fructoza in deficit, ce pot eu sa mai zic? laughing

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Mai știu pe cineva care minca un corn, un iaurt și un măr și o banană și zicea că a mîncat prea mult, că se îngrașă. Avea 50 de kg, daca trecea la 51, era problema mare. Acum, după ani de zile, are peste 60, și june sfirsitul lumii.
Nu ai mîncat prea mult de mergi la sala. Daca tragi cum trebuie acolo, poți minca orice, nu se va pune in kg pe corp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jumatate de pepene e prea mult si ai mancat si multa paine.

| Pidiciii explică (pentru anonim_4396):

Oare cate kalorii am consumat
Pâinea era din aia neagra

| Mmaannuu111 a răspuns:

Depinde, ce vrei sa faci la sala? creștere în masă musculară? tonifiere, slabire?