| anonim_4396 a întrebat:

Imbracata in pijama poti cantari sa zicem cu 500 de grame mai mult?

4 răspunsuri:
| YONTU a răspuns:

Hi! happy
Intai cantareste pijamalele (Sa zicem ca au in jur de 400 de grame) si apoi cantareste-te pe tine (imbracat in pijamale) si iti da (de exemplu) 56 de kg. si tu din cele 56 de kg. scade 400 de grame si-ti aflii greutatea corpului tau! big grin

| popeasca a răspuns:

Depinde de pijama. Daca e din aia cu pantaloni lungi si bluza cu maneca lunga, poate fi si mai mult, adica 800-900 de grame. Una ma subtire, de vara (maneca scurta, pantaloni scurti) e cam 500 de grame.

| Vegetto a răspuns:

Da bine inteles ca se poate. Pentru ca si pijamalele au greutatea lor cel mai bine este sa te cantaresti "dezbracata"

Te duci la baie inchizi usa si te cantaresti.

| JustOne a răspuns:

Sau. poti sa iti dai pijamaua jos si sa te cantaresti asa...laughing))