| InTeNs a întrebat:

Hei TPU, m-am apucat de sala de acum 2 luni(am facut si inainte sala mai multe luni cu intrerupere, si am facut si mai multe sporturi) si acum vreau sa ma apuc calumea. Eu am 1.81 si in jur de 80 de kg.Am grasime pe burta, si pe piept, si am o intrebare:Ar trebui sa fac masa musculara si sa mananc mult sau sa slabesc?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput ti-as recomanda inlaturare surplusului de grasime de pe burta si piept, dupa care poti incepe cu cresterea masei musculare.

| SorinelF86 a răspuns:

Daca mananci sanatos si dupa un program cat de cat exact in fiecare zi o sa iti transformi grasimea in muschi, in orice caz sa nu te infometezi sa slabesti