| Adex12k a întrebat:

Fac sală de vreo o luna, am 1.81 71kg. Problema mea e că am puțină burtă și puțină grăsime pe abdomen și șolduri, dar nu multă. Momentan mănânc in jur de 2000 de calorii pe zi. Vreau sa slabesc puțin și să fac cat de cat abdomen. Fac exerciții pentru abdomen de 3 ori pe săptămână dar de cand mănânc mai mult, parca mă îngras. Ar trebuii sa mănânc tot așa de mult și să fac ex de abdomen ca să scap de grăsime sau ar trebui sa mănânc mai puțin și să fac ex, ținând cont că vreau sa se pune și masa musculara..Heelp.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, mananci mai mult, atunci dublezi sau triplezi exercitiile!
in plus, poate ca exercitiile care le faci ori le faci incorect, ori nu sunt foarte eficiente pentru tine, ori nu sunt destule.

| Adex12k explică (pentru Violleta2022):

Ce-i drept, te gând am început să mănânc mai mult nu am mai făcut exerciții.o să încep iar să fac mai multe

| 1231242 a răspuns:

Daca ti-ai putea alege de unde sa dai jos grasimea, nu ar mai exista barbati cu burta si femei cu solduri groase.