| MadaMadalina1234 a întrebat:

Hei,TPU! Merg pe skateboard de o luna si am invatat sa merg din ce in ce mai bine. Asta ma bucura. Problema e ca nu stiu sa fac absolut nici o schema. Mereu cand ies in oras,skaterii rad de mine si spun ca vreau sa intru in grup, dar de fapt nu asta e scopul meu... Eu vreau doar sa stiu sa merg si sa fac niste scheme. Dar ei nu inteleg asta...
Atunci cand vreau sa fac ollie ma emotionez si cad. M-am uitat si la tutoriale pe youtube.dar nimic. Exersez de 2 saptamani, dar nu-mi iese. Ma incurc atunci cand vreau sa "sterg" cuiele. Help Me!
Dau funda unui raspuns foaaarte bun!

3 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Continua sa mergi si sa exerzezi si cu timpul o sa poti sa faci si scheme

| AnimatedSignature a răspuns:

Trebuie sa exersezi cat de mult poti si eu am invatat Ollie dupa 1 an, si cam 2 luni sa invat, (dar nu exersam zilnic._.). Trebuie sa te lasi pe aia din spate si apoi cand se ridica stergi cu adidasul grip-ul de la skateboard si incearca sa-ti tii echilibrul cand cobori.
Daca nu iti iese Ollie majoritatea lucrurilor care le ies skaterilor nu iti vor iesi.
Apropo, nu te trebuie sa ii bagi in seama.
+ Ca nu prea am mai vazaut fete skaterite big grin

| MadaMadalina1234 explică (pentru AnimatedSignature):

Mai sunt fete... "skaterite" laughing laughing Doar ca rar intalnesti una. La mine sunt foarte multe. Am o prietena in grupul ala si ea mi-a zis ca ma barfesc aia.
treaba e foarte nasoala, dar incerc sa fiu puternica big grin big grin rolling on the floor