| alii98 a întrebat:

Hei TPU, sunt a 7-a si sunt la tara,si situatia este urmatoarea :
La anul o sa fac pregatire la mate si romana si cel mai probabil o sa fac naveta si as vrea sa invat ceva box,kickbox sau muay thai in vara, in alea 3 luni as vrea sa merg sa invat una dintre ele, apoi sa revin cand o sa fiu a 9-a si sa termin de invatat.

Intrebarea este :
Care ar fi cel mai bun dintre ele sa le invat in alea 3 luni?(adica sa fie cel mai eficient in timpul asta)?

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Kickboxing. Dar in 3 luni nu inveti mare lucru, dar o sa ai cat de cat o baza.

| JackR a răspuns:

In trei luni nu inveti nici macar cum sa stai pe picioare (asta in cazul in care nu esti nepotul lui Van Damme si in trei luni ii rupi pe toti).

| Cosmin86 a răspuns (pentru JackR):

Tot e mai bine sa faca 3 luni de kickboxing decat 3 luni de shaorma+jocuri pe laptop si stat cu ochii in telefon.

| alii98 explică (pentru Cosmin86):

Sunt slab(am putina grasime, de abia se vede) sunt inalt 1.70m si o sa merg la kick box sau muay thai, o sa vad, si chestia e ca nu vreau sa am probleme cu smecherii, sa fiu sigur ca daca da, eu sa raman in picioare

| Cosmin86 a răspuns (pentru alii98):

Ramai in picioare daca blochezi sau te feresti.

Ar trebui sa faci si sala pentru masa musculara + o alimentatie bogata in proteine.

| Sigfrid a răspuns:

Fa o luna din fiecare. Asa iti vei crea o imagine de ansamblu si te vei putea hotari ce sa faci ca lumea cand ajungi in a 9-a.

| gaiba1 a răspuns:

Muay thai

| CossssssminaaGbb a răspuns:

In cazul in care vrei sa faci una din astea ca,, sa nu se ia cineva de tine " mai bine ar trebui sa inveti ca la liceu mai ales, atata timp cat iti vezi de treaba ta si nu comentezi despre unii si altii esti lasat/a in pace. Dar daca tot traiesti cu teama asta, poti incepe sa faci cursuri de aikido. Oricum, nimic nu se invata in 3 luni, e prea putin. pana atunci, alege-ti intai ce vrei sa faci si invata pentru examen. happy