| Madycu a întrebat:

Heii TPU, cum as putea sa ma inalt mai repede? happy ajutati-ma
DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Ce vârstă ai?
Bănuiesc că eşti minoră.
Eşti încă în perioada de creştere, ai timp să te mai înnalţi.
Depinde şi de felul în care arată părinţii tăi, în special tatăl. Dacă ei sunt mai micuţi de statură, cam aşa vei fi şi tu.
Practică sport cât mai mult. Joacă baschet, tenis, volei, badminton şi mergi la înnot.
Trebuie să ai şi un stil de viaţă sănătos. Mănâncă fructe şi legume, bea zilnic minim 2 L de lichide.
Pa-pa.

| Madycu explică (pentru Hydrangeaceae):

Pai am 15 ani si 155 cm crying si nu stiu cum sa ma inalt mai repede!

16 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Dimineta cand te scoli incerca sa te intinzi foarte mult, sa stii ca ajuta.

| Maxim96 a răspuns:

Tine o diete sanatoasa din fructe si legume si fa exercitii de intindere(pe spate, in picioare).

| kariny06 a răspuns:

Incearca sa faci mult sport. Asta te va ajuta. Funda?

| CulturistuCris a răspuns:

laughing fi atenta hormon de crestere hgh [hormon de crestere] costa cam 1000 de lei 20 cm pe an cresti. are si riscurile lui.

| CaziPloaie a răspuns:

Sal madicu pentru a te inalta ai putea sa te ti de o bara ca si cum ai face tractiuni dar doar sa stai agatata macar de catevaori pe zi. :*

| yAsMy11 a răspuns:

Poi poti sa faci diferite sporturi:volei, inot, baschet etc.Sau poti sa te tii de o bara chiar ajuta.Bafta!

| Sanda1234 a răspuns:

Incearca sa maninci cit mai mult usturoi can 200gr pe zi, dar in cantitati mici.Sa dovedit ca ajuta la cresterea oaselor.

| Biterness a răspuns:

Trage-te de p.i.zda!

| Madycu explică (pentru Biterness):

Eu am cerut un raspuns serios nu unul fara pic de bunsimt

| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns (pentru Biterness):

rolling on the floor)))))))) morrr

| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns (pentru Biterness):

Asta nu ţine de tine, ţine de dezvoltare :bd

| Biterness a răspuns (pentru gvdgdsgvdgvdgd):

rolling on the floor)

| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns (pentru Biterness):

talk to the hand;;;

| TheYellowFlash a răspuns:

Sporturi precum Basketul, incearca sa faci tractiuni sau de ce nu sari coarda.happy sper ca te-am ajutat dar daca ai deja trecut de 15 ani ca si fata e ca-m greu sa te inalti

| Cojusneanu_Sanda_1988 a răspuns:

Uite o serie de exercitii care te pot ajuta
http://www.youtube.com/watch?v=IF55ruqjY8o
si daca intelegi engleza poti copia adresa aceasta, sunt lucruri utile!
http://www.wikihow.com/Grow-Taller