| oAndreii a întrebat:

Heii TPU. Un prieten de al meu este putin slab. S-a apucat de forta cu greutati si vrea sa fie mai solid si sa fie mai bine. Ce alimentatie ii recomandati sau altceva?

4 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

De preferat sa fie o alimentatie sanatoasa legume fructe foarte putine prostii (sticksuri chipsuri si grasimi) si sa-i spui sa nu ia proteine pentru ca ele mai mult ingrasa decat dau un contur frumos corpului.

| junioru_4096 a răspuns:

Ca sa mai ia ceva greutate pe el...mananci mult si des, mananci orice dulciuri. mancare un pic mai grasuta...paine multa.

o zi tava sa ai!

| Barmaleus a răspuns:

Sa incerce cateva luni cu alimentatie normala, dublata de mers la sala si niste vitamine. Dupa ce incearca asta (2-3 luni minin) si daca nu vede niciun rezultat sa se duca intr-un magazin de suplimente alimentare si sa ceara ceva proteine si carbohidrati.

Bafta!

| parizer a răspuns:

Sa manace mancare bazata pe proteine cum ar fi:orez,spanac, piure de cartofi si sa lase la o parte sticksurile, chipsurile si grasimile
Sper ca te-am ajutat!