| Feri a întrebat:

Am 17 ani si 1.85m. As vrea sa stiu daca trasul la sala cu greutati de forta are vreo legatura in cresterea in inaltime deoarece am ramas la aceasta inaltime de cand m-am apucat de sala, aproximativ 1 an si jumatate si as vrea sa mai cresc cel putin 2-3 cm. Scuze de categorie nu stiam ce sa pun happy.

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ai 17 ani omule ...deja la varsta asta nu mai cresti!
si eu am 16 ani si 1, 84... dar nu mai cresc cu toate ca nu mai fac sala!
...asta mi-e inaltimea.si stai linistit ca esti perfect la 1, 85

| Bullweif a răspuns:

Deci 2-3 cm ar face toata diferenta din lume pentru tine nu? Daca nu tragi la sala ca eroul n`ai sa patesti nimic. Incearca sa faci din asta mai degraba un sport decat un mijloc de a`ti mari masa musculara, si chiar o sa te ajute sa te dezvolti armonios, mai degraba decat sa iti incetineasca/opreasca cresterea in inaltime. La barbat oasele se dezvolta pana pe la 22-24 de ani, deci inca mai poti creste. Toate cele bune.

| Feri explică (pentru Bullweif):

Pai fac rugby si de aceea as mai vrea inca 2-3 cm big grin

| calugaruandreea a răspuns:

Da conteaza! daca faci cu greutati mai multe decat kg tale conteaza! insa nu vad la ce ti-ai mai dori sa cresti, 1.85 e foarte ok pentru un baiat! daca doresti o serie de exercitii pentru orice grupa muscularaa contacteaza-mahappy.o zi buna

| Feri explică (pentru calugaruandreea):

Mai eu fac rugby si de aceea as mai vrea inca 2-3 cm fiindca joc ca Flanker

| calugaruandreea a răspuns (pentru Feri):

Cate kg ai?

| Feri explică (pentru calugaruandreea):

91 kg