| newaccountbye a întrebat:

Hello everyone! Am aproape 16 ani și acesta este primul meu an de liceu. Fiind la început, învăț destul de mult și îmi doresc să obțin note bune, însă simt ca lipsește ceva în rutina mea…Aș vrea să fac sport, deoarece simt ca l-am neglijat prea mult. Pentru a conveni cu programul meu, m-am gândit ca ar fi bine să fac în weekend, de exemplu sambata. Dar nu știu ce sport aș putea face încât să necesite doar o dată pe săptămână… Nu vreau de performanță, să merg la competiții sau mai știu eu ce, vreau doar să îmi mențin activitatea. Ce credeți ca ar trebui să fac?

8 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Poți face și home working
In fiecare seara îți stabilești o ora și e mai bine așa, părerea mea
Cauți pe YouTube tot felul de antrenamente si vezi care ți se potrivește
Vezi că dacă te apuci de ce îți zic, ai nevoie de încălzire.
Bafta!

| newaccountbye explică (pentru Hyperion7):

Nu îmi găsesc motivația care să mă facă să mă ridic din pat…

| Hyperion7 a răspuns (pentru newaccountbye):

Dimineața poate nu, dar să știi că și seara e ok.
Eu făceam seara și dormeam dushappy

| Ilovedinero a răspuns:

Poti ori sa faci sala sau sport acasa ori sa mergi la un club de amatori, iti faci abonament si spui exact ce vrei, si de cate ori vi pe saptamana, nu iti face nimeni program de cate ori sa vii pe saptamana, toate sporturile au cluburi de amatori deci. poti sa incerci ce crezi ca iti va placea

| RoxanaElena007 a răspuns:

Eu una din cauza lipsei timpului am ales sa fac asa: dimineata cand ma trezesc fac un mic antrenament iar apoi 3-4 ore invat, fac un mic workout si seara cand vin de la liceu, pe weekend mai mult alerg uneori ori procedez ca si in restul saptamanii de cele mai multe ori. Banuiesc ca si ceva de genul ar merge mai ales ca iti doresti mai mult doar sa te mentii fizic. Eu am tot 16 ani si mi-am facut rutina asta din aceleasi motive in mare parte acum ceva timp.

| CarmenCraciun a răspuns:

16 ani in clasa a 9-a? Ai fost repetent?

| newaccountbye explică (pentru CarmenCraciun):

Ce glumă bună… Dvs nu știți ca mai nou se face și grupa 0? Dacă tot aveți curiozitate, de ce nu vă interesați ca să aflați ca 16 ani se împlinesc în clasa a 9 a? Și la anul îi împlinesc, dar mai sunt 2 luni…

| CarmenCraciun a răspuns (pentru newaccountbye):

Esti repetent, elev!