| aLaLa a întrebat:

Mai am putin si trec a 11-a, dar inca nu stiu ce voi face in viitor. Stiu, mai este timp de gandit, dar ma framanta acest lucru de cateva luni astfel incat am decis sa cer ajutorul si altora.Ma puteti ajuta, va rog, cu cateva profesii in functie de criteriile mele? Apreciez orice sfat, parere!
In primul rand, urasc rutina (sunt berbec). Sunt o persoana creativa, dornica sa faca mereu lucruri noi. As vrea sa calatoresc mult, sa interactionez cu multe persoane. As vrea sa fiu mereu aranjata si cocheta.Sunt foarte ambitioasa atunci cand imi doresc ceva!
Ma atrag mult platourile de televiziune. Imi place sa invat. Nu o sa dau niciodata la medicina. Vreau sa am un job destul de bine platit si recunoscut. Cam astea imi vin in minte acum cand ma gandesc la profesia ideala. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jurnalist
Prezentator TV

| Kenya a răspuns:

Model big grin Se castiga bine, poti calatori mult, sa interactionezi cu persoane big grin

| aLaLa explică (pentru Kenya):

Nu am nici inaltimea necesara si nici nu cred ca mi ar placeabig grin multumesc oricum pentru raspuns!

| rose345 a răspuns:

Reporter, prezentator TV, actor, regizor, cantaret.