| anonim_4396 a întrebat:

Hey... buna
vreau si`i eu`o sa stiu dc fetele nu se mai dezvolta daca merg la carate...pentru ca as vrea sa ma inscriu la karate, dar profesoara mea de sport spune ca nu e foarte bine pentru ca nu o sa ma mai dezvolt normal...

Răspuns Câştigător
| Rucsi a răspuns:

Hey.
eu fac judo si m-am dezvoltat perfect normal... poate porfesoara ta se referea la faptul ca daca faci un sport de genu ti se vor dezvolta anumite grupe musculare...

Crede-ma te vei dezvolta perfect normalbig grin

6 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu e adevarat...am vazut foarte multe fete practicand artele martiale si erau dezvoltate armonios, nu faci exercitii de forta...deci inscrie-te, este sport si mod de viata.

| antimulte a răspuns:

Nu are nici-o legatura dezvoltarea cu practicarea de karate, dimpotriva. Poate profesoara se referea la faptul ca nu te mai dezvolti normal, in sensul ca ti se pot dezvolta anumite grupe musculare mai mult decat altele (cum ar fi mainile sau picioarele) lucru normal si tipic fiecarui sport... Totusi inainte de a lua vreo decizie mai intreaba pe cineva care se pricepe, instructor de sala sau ceva de genul...

| Deea a răspuns:

Nu stiam deloc treaba asta. Am o colega care merge la karate si nu mi se pare ca nu se dezvolta.

| Tweetymrrr a răspuns:

Nu este deloc adevărat.Colega mea de bancă practică karate de un an şi ceva şi s-a dezvoltat normal...Cred că profesoara ta are ceva împotriva acestui sport, pentru că nu face niciun rău...
Baftă.

| Cezaridkidk a răspuns:

Eu sunt practicant de qan ki do tot arte martiale e ca un mod de viata mie imi pace il practic de la 3 ani si acum am 11 si inca mai merg!

| alexxamaria97 a răspuns:

Nu ca nu m`as dezvolta normal...dar nu m`as mai dezvolta ca o fata de ex nu as mai avea sani:d