| DroGhy a întrebat:

Am 19 ani si vreau sa ma inscriu si eu la un sport...stiu ca e prea tarziu dar nah. Vreau sa stiu la ce sport ma pot inscrie ( Bataie gen: box, karate, ...etc).

Răspuns Câştigător
| xFarmer a răspuns:

Depinde ce sport vrei sa faci...
Daca vrei auto-aparare te poti duce la : box,kick box,karate,kyokushin,taekwondo.
Daca vrei sa fi calm,sa eviti bataile iti propun WuShu,Shutokan,etc.
Pentru Lupte Hard,adica esti genul de baiat pus pe Hard Fight, du-te la thay box, arte martiale, MMA, etc.

Multa bafta...o sa te descurci.App daca imi zici cate kg si ce inaltime ai, te pot indruma eu catre ceva potrivit.

| DroGhy explică (pentru xFarmer):

Cam 1.80 si peste 70 si cv de kg ( 19 ani ).
Nu sunt foarte slab am destui muschi dezvoltati (brate, trapez..etc)
Si singurul defect e o operatie de apendic.
Lasa un id sa iti pot trm niste poze... poti vedea mai bine acolo. Ms

| xFarmer a răspuns (pentru DroGhy):

Incearca Muay Thay sau Thay Box...inaltimea si kg te avantajeaza. happy Multa bafta!

3 răspunsuri:
| Anonymous1995 a răspuns:

Depinde de detenta ta fizica, daca esti slab nu te duce la box, du-te la karate, sau la lupte. Sper ca te-am ajutatbig grin