| deeaisabela a întrebat:

Hey credeti ca Kangoo Jumps te ajuta sa cresti in inaltime adica faci sarituri eu cred ca ajuta voi ce credeti astept parerile voastre va rog multumesc
DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

Fetele cresc in inaltime pana la varsta de 18 ani
baietii pana la 20
dar exista multe cazuri in care au crescut in inaltime si dupa 18 respectiv 20
sportul este cel mai bun pentru a dezvolta un corp cat mai placut
cel mai complex sport este inotul si ajuta mult la crestere...asta daca ai unde si in afara sezonului estival

5 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Daca esti in perioada de crestere este normal sa te inalti
dar depinde si de genetic... cam ce inaltime au parintii
acest sport este foarte bun pentru a te mentine in forma

| deeaisabela explică (pentru Q69):

Tatal meu are 175 in inaltime am vrut sa fac un tratament am auzit ca sunt niste medicamente pentru a te inalta etc si mi-au zis prieteni ca nu ajuta mai bine faci sport si am decis sa fac kangoo jumps este posibil sa nu te mai inalti de la varsta de 15 ani adica cat o sa cresc aproximativ in inaltime in 2 luni

| Q69 a răspuns (pentru deeaisabela):

Fetele cresc in inaltime pana la varsta de 18 ani
baietii pana la 20
dar exista multe cazuri in care au crescut in inaltime si dupa 18 respectiv 20
sportul este cel mai bun pentru a dezvolta un corp cat mai placut
cel mai complex sport este inotul si ajuta mult la crestere...asta daca ai unde si in afara sezonului estival

| FuriousMadalin96 a răspuns:

De ce nu joci tu handbal? e foarte bun pentru inaltare.

| Kukiux a răspuns:

Kangoo jumps mi se pare mai mult pentru slabit si mentinere in forma, basketul sau volei te ajuta sa te inalti

| CatalinMarius43 a răspuns:

Buna, deeaisabela, da,, parerea mea este ca vei creste daca practici acest sport happy