| Claudia53633Irina a întrebat:

Hey,cum credeti ca as putea sa slabesc mai usor?

Răspuns Câştigător
| 0Andreea4 a răspuns:

Renunti la sucuri, fast food, prajeli si dulciuri. Daca vrei neaparat ceva dulce poti lua o lingurita de miere sau cateva stafide. Nu manca sarat, sarea retine apa. Bea apa(multa apa, 2 3l/zi) cu lamaie, dar ai grija ca poate distruge smaltul dintilor sau poti avea probleme cu stomacul. Deci o lamaie la 2l apa eu zic ca merge.
Am auzit ca si daca mananci picant ajuta, dar doar am auzit, nu stiu sigurlaughing.
Si evident sport. Poti sari coarda, mergi pe bicicleta, role, alergat, chiar si mersul ajuta.
Daca faci toate astea iti mai trebuie vointa si rabdare.
Pupici :*

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa nu mai mananci de la fast-food.

| lordvoldemort55 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa discuti cu un nutritionist. Sa nu cauti diete pe net, pentru ca nu-s eficiente pentru toata lumea si s-ar putea sa urmezi o dieta care sa nu dea rezultate.

| Viculecika a răspuns:

Stiu ca e greu,,, am o matusa grasa si eu demult ma starui sa o ajut sa slabeasca si am citit foarte multe si iti pot rezuma pe scurt
1Sa te starui sa fii cit mai departe de ceea ce e gustos si poftos ca nu o sa poti sa rezisti pana nu o sa maninci tot,
2nu minca dulciuri des anume ele iti ofera multa grasime
3incaerca sa te trezesti dimineata si sa alergi
4maninca sanatos si regulat cele 3 mese dar sa fie dietice
5pleaca la bazin acolo iti lucreaza toti muschii si pierzi cate 500 calorii pe ora
6pe multe domnisoare la slabit a ajutat dansul,
7bea 2kg de apa pe zi.
bafta