| Yukii987 a întrebat:

Hey, deci eu fac antremente pentru masa musculara, acum in prezent fac cam tot inclusiv spate si picioare.Am 17 ani si sunt sub 1, 70 m cred ca si sub 1, 65 nu stiu sigur, oricum sar pune problema sunt destul de mic.Am auzit ca sunt unele exercitii mai ales cele cu haltera care provoaca presiune pe coloana si opreste cresterea. Acu eu ma intreb daca tin gantera in maini, drept in picioare si fac pentru biceps nu preseaza coloana? Ar trebuii sa ma las de spate si picioare ca sa nu risc sa raman mic? in afara de tractiuni la bara ca alea presupun ca ajuta cresterea.Multumesc

Răspuns Câştigător
| kbxftw a răspuns:

Presiunea pe care ţi-o pun greutăţile pe coloana e mult mai mică decât presiunea pe care o ai pe coloană atunci când alergi.
Dacă nu faci exerciţiile corect, da, poţi avea probleme.
Oricum, nu de asta nu mai creşti, poate aşa e geneticul tău, ceilalţi membrii ai familiei tot aşa mici sunt?

| Yukii987 explică (pentru kbxftw):

Mama si tata da, dar fratele meu este inalt, dar eu nu accept faptul sa raman cum sunt acum.

7 răspunsuri:
| Yo_Razvan_1997 a răspuns:

Frate daca tea-i apucat de mic cam de la 12 ani risiti sa ramai asa ar fi trebuit sa te apuci la varsta de 15 ani.Sa nu iti bagi steroizi ca atunci chiar ca vei ramane asa.

| Yukii987 explică (pentru Yo_Razvan_1997):

Nu fac de la 12, ci de la 16, nici steroizi nu foloesc

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yo_Razvan_1997):

Alt copil mic, tu ai HABAR ce fac steroizii? cum naiba sa ramai asa de la steroizi, tu GANDESTI inainte sa spui prostii?

p.s. : ce medic crezi tu ca face injectii cu steroizi unui copil de 12 ani?

| Yo_Razvan_1997 a răspuns:

Cosmin86 inainte sa judeci gandeste si informeazte despre aceste lucruri.Steroizi iti dezvolta muschii mai bine zis si nu mai apuci sa te dezvolti tu.Aropo esista si steroizi sub forma de pastile nu doar injectabili!

| Yo_Razvan_1997 a răspuns:

A da am uitat un lucru nu medicul iti face deoarece sunt ilegali! se administreaza acasa! spre imformarea ta am 14!
happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yo_Razvan_1997):

Se vede ca ai 14 ani.

tu nu stii sa dai reply pe raspuns, ca sa primesc si eu notificare cand scrii ceva?