| messi2222 a întrebat:

Hey.
Pentru a scapa de burtica ce fel de exerciti ar trebui sa fac si cum? Repartizat pe zilele saptamani.
Adica abdomene si ce altceva.
Si pentru o conditie fizica mai buna ce ar trebui sa fac?
Mentionez ca mananc cam de 2 ori pe zi...si nu tampenii.
As vrea niste raspunsuri macar putin detaliate...
Multumesc si dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Abdomene? Cu ce te ajuta abdomenele sa scapi de "burtica"?

Cand vrei sa scapi de burta faci cardio : alergat, inot, bicicleta, stepper, etc. de vreo 4 ori / saptamana, 1 ora sau mai mult.

Pentru o conditie fizica mai buna sa mananci mai mult, eventual sa te duci si la sala sau sa te apuci de un sport

Răspuns utilizator avertizat
| IZZI2233 a răspuns:

Daca mananci numai salate, fructe, legume si nu faci exercitii nu rezolvi nimic, incearca sa mai adaugi si ceva carne, dar in cantitate mai mica si fa exercitii fizice.

| IZZI2233 a răspuns:

Daca mananci numai salate,fructe, legume, si nu faci exercitii fizice nu rezolvi nimic, incearca sa mai adaugi ceva mai satios in mancare si si fa ce exercitii vrei tu, dar sa simti ca te solicita in special pe o parte a corpului.sa nu mananci dupa 6 seara.

| messi2222 explică (pentru IZZI2233):

Nuuu.Rar nu este zi in care sa nu mananc carne

| anamariasweetlike a răspuns:

Pai sunt niste exercitii care ajuta atat la tonifierea muschilor abdomenului, cat si ai picioarelor. sunt foarte simple. nu trebuie decat sa te pui in sezut pe pat, fotoliu sau scaun, putin aplecat pe spate sprijinindu'te cu minile de scaun. ridici picioarele tinandu'le apropiate si inclinate la un unghi de 90 pana la nivelul pieptului. dar pentru a'ti imbunatati intreaga forma fizica ar fi mult mai simplu sa alergi seara. asta iti tonifiaza absolut toti muschii, iar intr'o luna incepi deja sa slabesti.