| AlinnaAly a întrebat:

Am 1.63 inaltime si 69 kg. As vrea sa mai dau jos din ele mergand la sala, dar facand si cardio. Daca fac fitness credeti ca voi obtine rezultatele dorite? Dau funda :*

4 răspunsuri:
| Anablondyi a răspuns:

Hei,dar unde ai mentionat de dieta? Efortul fizic e una si dieta e alta.din pacate astea merg mana in mana.degeaba faci sport daca nu ti dieta.adica nu faci degeaba faci pentru sanatate dar nu pentru a scadea in greutate. tine minte ca din pacate este 90% dieta si 10% sport daca vrei sa slabesti!winkingbafta( nu mai manca asa mult, asta e tot, nu trebuie diete sofisticate.propune-ti sa mananci mai putin si atat)

| cococococo a răspuns:

Hey, nu vreau sa te supar dar chiar ai nevoie sa slabesti, la inaltimea ta maximum ar tebui sa ai 65 de kg, eu iti propun sa mergi la fitness dar pe linga aceasta sa renunti o perioada la alimentele care ingrasa, cum ar fi dulciurile. Apropo nu ar strica lergatul de dimineata si seara in aer liber. te pup:*

| AlinnaAly explică (pentru cococococo):

Stiu ca am nevoie sa mai slabesc, pentru ca eu ma ingras din cauza tiroidei unde am o dereglare. La dulciuri deja am renuntat, alerg, merg pe bicicleta si de maine voi merge la sala sa fac fitness. Multumesc mult pentru sfat. :*

| LadyMelian a răspuns (pentru AlinnaAly):

O sa te ajute mai ales daca incepi sa mananci si sanatos.Iar daca ai probleme cu tiroida atunci apeleaza la un medic specialist.El iti poate da pastile ca sa o ti sub control.