| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema marecrying. Deci, eu pratic echitatia la un club din oras.Am intrat pe Federatia Ecvestra Romania si sunt foarte multe concursuri la care as putea participa la trap si la pas, dar clubul meu merge numai la vreo 5-6 concursuri pe an, cand de fapt sunt vreo 2 pagini de concursurioh go on.Nu stiu, eu as vrea sa imi cumpar un cal pe care sa il tin, deoarece nu pot cere celor de la clubul meu sa imi dea din 2 in 2 saptamani caluloh go onoh go on.Eu am un garaj in spate pe care as putea sa il transform in grajd(apropo e chiar enorm garajul pentru un singur cal)si mai am si ceva spatiu pe acolo, eu spun ca destul de mare. Dar mama mea a spus ca nu, ca nu se poate, ca cica nu e destul spatiu in spateoh go on.Si tin sa va anunt ca pe strada mea, putin mai incolo este si un deal mai mic unde as putea sa il alerg.Deci va rog ajutati-ma, cum sa o conving pe mama sa ne cumparam unul ca sa pot participa la multe concursuricrying? Dau fundita celui mai bun raspuns.

1 răspuns:
| braga a răspuns:

Aaa simplu te duci la mama ta si-i spui: mama vino cu mine pana sus in camer sati arat ceva. te duci in camera deschizi fereastra si zici:mama daca nu-mi iei un cal sar![la mine a mers ca maicamea chiar ma crede in stare(dar desigur n-am vrut un cal am vrut un pc mai bun)]