| TheQuestioner a întrebat:

sunt din Constanta si ador echitatia, am luat cateva cursuri la rezervatia de la delfinariu, dar pur si simplu nu am ce face acolo, caii sunt f. mari si e un spatiu f. mic acolo, nu pot intra bine in galop ca dau sa intru in gard, din 2 sarituri calul ajunge dincolo, unde as putea merge sa iau cursuri de echitatie, vreau sa galopez si sa parcurg toti pasii, majoritatea cunostintelor despre echitatie pe care le cunosc le-am dobandit din carti, nu stiu unde pot merge sa fie pe undeva pe langa Constanta, sa nu trebuiasca sa merg cu orele pana ajung. Stau in zona complexului Eden. Cunoasteti vreun loc? (Nu stiu daca am pus categoria corecta big grin )

Răspuns Câştigător
| mircea_3604 a răspuns:

Am fost si eu la herghelia de la mangalia si sunt preturi destul de mari si ici nu ingrijesc caii bine. am auzit ca se fac cursuri de echitatie la intrae in ovidius

9 răspunsuri:
| CrazzyXgirL a răspuns:

Buna...si eu ssunt de langa Cta, te as sfatui sa mergi la Herghelia Mangalia, am fost si eu si conditile sunt foarte bune

winking :* :* :*

| Teutza_7241 a răspuns:

Hey sanzyanna duet la herghelia magalia dar din pac ate pentru tine dureaza 30-40 min pan acolo

| Amalia22ont a răspuns:

Buna eu incalec de aprox 10 ani si sunt din cta, daca te ajuta cu ceva este un centru deschis de vreo 3 ani cred spre poarta alba (intre culmea si poarta alba) este un club sportiv exceptional cu caii foarte buni si instructori si mai buni, din cate stiu pentru a putea incaleca acolo ar trebui sa inchiriezi un cal sau sa detii deja unul. Nu se mai face agrement acolo dar o alta varianta foarte buna este la domnul Doctor Stefan Raileanu la Tulcea! Caii foarte buni foarte bine ingrijiti!

| Haralambie_Teodora_1995 a răspuns:

Noul centru de echitatie s-a deschis in Oituz, la cateva minute de loc. Lumina :). Iti las aici un link pentru a te documenta putin mai mult. http://www.adevarul.ro/......7114.html.

Ma gasesti si pe mess pe id; teodora.haralambie@yahoo.com. Sper ca iti va placea.

| TheQuestioner explică (pentru Haralambie_Teodora_1995):

Multumesc mult, am vorbit cu parintii si este mult mai convenabil la oituz big grin

| Haralambie_Teodora_1995 a răspuns:

Va asteptam la Oituz, 16 km de Constanta (spre Tulcea). Vizitati-ne si pe facebook Echitatie Constanta Oituz

| Casa_Edelweiss_Echitatie_Cheia_1979 a răspuns:

S-a deschis un nou centru de calarie si la Eforie Sud, avem instructor, fost campion, care lucreaza cu incepatori copii si adulti dar si cu copii cu autism, plimbari pe coasta marii si din toamna dispunem si de manej acoperit incalzit pentru continuarea lectiilor si in perioada rece. detalii si programari la 0726421461

| Amalia22ont a răspuns (pentru Casa_Edelweiss_Echitatie_Cheia_1979):

Buna acest centru in eforie sud mai este? Nu am auzit pana acum de el si sunt curioasa

| Empire99 a răspuns:

Buna, eu merg saptamanal la herghelia Mangalia, daca vrei sa impartim pretul transportului, da-mi un email pe empirenako(at)yahoo.com