| denis988 a întrebat:

Deci in spate la mine sunt niste garaje. si intre ele este destul spatiu. Desi tragem in garajul tatalui meu, unii vecini (batrani) spun ca suna la politie. E posibil sa ne amendeze? Mentionez ca ne jucam la ora 6-7 (deci dupa ora de liniste). Funda

Răspuns Câştigător
| xKathrinexD a răspuns:

Lasa-i in pace Denis! Sa sune la polita cucu pentru ca nu o sa patiti nimic! Toti iesim la ora 6-7 seara pe afara sa ne distram! Lasa-i in pace pe batranii astia sa zica ce vor! Nu aveti ce sa patiti, deci, stai calm! Si eu si prietenii mei am intrat in aceeasi discutie acum un an si nu am primit nicio amenda! Apropo, poti sa le spui pariontilor, bunicilor[cine sta cu tine[nu frati/surori)] sa vorbeasca, cu batranii astia! Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| xKathrinexD a răspuns (pentru denis988):

Paiii....Ramaneti unde va jucati voi cu mingea si roaga-ti parintii sa vorbeasca, cu acesti batrani, sauuu vorbiti cu tiganii aia si impartitti parcul in doua parti egale(una in care sa va jucati voi si cealalta pentru ei) sauuuuu va duceti in parcul ala si va jucati in locul unde nu vin tiganii! Ok? Ai 3 variante! Dar la amenda nu o sa ajungeti decat daca o sa le dati cu mingea in geamuri la batranii aialaughing

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de nivelul galagiei pe care o faceti, indiferent de perioada din zi, s-ar putea sa fiti sanctionati contraventional conform L.61/1991, republicata in 2011, art.3, pentru conturbarea linistii publice, citez:
"25) tulburarea, fãrã drept, a liniştii locuitorilor prin producerea de zgomote cu orice aparat sau obiect ori prin strigãte sau larmã;"
Se pedepseste cu amenda de la 200 lei la 1.000 lei. Numai bine!

| razvangabriel96 a răspuns:

Ce trageti?

Răspuns utilizator avertizat
| Axel1234 a răspuns:

Nu se poate intampla nimic.

| Henegar_Emil_Andrei_1998 a răspuns:

Depinde cata galagie faceti dar ma rog sunt omanei imbecili ce galagie poate face o minge sau cu ce va jucati
eu nu cred ca var putea face ceva