| Syrten a întrebat:

Hey TPU!
Am picioarele foarte subtiri si sunt inalt, as vrea sa ma apuc de ceva exercitii acasa pentru ca timpul nu imi permite sa frecventez sala, vreau sa mi le ingros cumva.
Imi puteti recomanda ceva solutii, exercitii? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Claudiu22200 a răspuns:

Ca sa îți "ingrosi" picioarele, ai nevoie de un surplus caloric, (mănânci mai mult decât arzi ).
Ca, exerciți poți face genuflexiuni 4, seturi recomand dacă te apuci de exerciți sa îți antrenezi, toate grupele va arata, inestetic sa ai picioare mari și brate mai mici

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Alergare multa, minim 8-10km zilnic.
Cel putin 100 + 100 genoflexiuni (dimineata si seara.
Mancaruri cu multe proteine.

| Violleta2022 a răspuns:

Mancarea sanatoasa si mult mai multa cantitativ.
Ca sport recomand saritul corzii sau alergatul cu bicicleta, pentru a dezvolta musculatura picioarelor.

| wildthing a răspuns:

Genoflexiuni, fandari, curse cu bicicleta setata pe pinionul cel mai mic.