| Anonima355 a întrebat:

as dori sa slabesc am 80 kg dar nu prea am timp ca sa ies afara. Vreau sa slabesc fara diete cu exercitii prin casa. Cum as putea slabi? Funda big grin

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa transpiri, incearca sa iesi p'afara sa alergi, fa abdomene, exercitii de sport ca cei din clasa generala, alea cu pandari laterale, sarituri ca mingea si tot asa.

| MioaraParalescu a răspuns:

Cumpara-ti o coarda si sari coarda 30 minute sau cu cat poti mai mult cu atat mai bine laughing
E exercitiu cardio foarte bun pentru a slabi.
Mai poti iesi sambata-duminica la un alergat prin parc happy
Da degeaba faci exercitiile astea daca mananci 5 kile de cartofi pai laughing
Las-o mai moale cu mancarea.

| marlanuu a răspuns:

Daca vrei sa slabesti stand in pat... felicitari! iesi afara, alearga, oxigeneaza-ti corpul.Ai grija la alimentatie ca degeaba alergi tu 2 zile continuu daca mananci cate o shaorma la fiecare pauza!

| Danzeise a răspuns:

Nu poti sa slabesti fara sa nu fac absolut nimic. Eu intr-o luna am slabit 3kg cu exercitii abdominale si pentru picioare dar si cu dieta Dukan care ti-o recomand si tie. Este simla daca urmezi pasii si ai mese regulate.

| Danzeise a răspuns (pentru Danzeise):

Simpla*

| allexya501 a răspuns:

E foarte usor sa slabesti! trebuie sa faci zilnic exercitii fizice : genoflexiuni, flotari, abdomene etc. si sa nu ti dieta! nu te gandi la asta! indicat ar fi sa mananci doar fructe si legume si mancaruri din acestea.
Sigur vei slabi big grin dar sa iti mai dau cateva sfaturi:
Putina ambitie trebuie sa ai pentru ca daca nu ai nu vei reusi sa slabesti.
Deci iti spun din propia experienta.
1 nu sta inchisa in casa pentru ca nu iti face bine.
2 mananca cat poti de putin si pana in ora 18:00
3 nu bea lichide cu acid si nu manca foarte multa paine
4 incearca sa nu mananci fructele foarte duci (cele care contine zahar mult ) Ex: bananele, merele, struguri... (poti manca kivi, grefe, s.a.m.d )
5 incearca sa mananci cat mai putina care rosie (de porc, vita... ) mananca de pui ca e mai buna si mai sanatoasa
6 nu manca mult prajit (incearca sa mananci fiert sau fript )
SI CEL MAI IMPORTANT E SA NU MANANCI IN CANTITATI MARI.

Sper ca te-am ajutat (nu este grea si poti slabi chiar si 5 kg pe saptamana)

| Anonima355 explică (pentru allexya501):

5 kg pe saptamana nu e ca mult?

| Marius1985 a răspuns:

Pe langa sport poti incerca si astea: http://track.ultra-slim.ro/product/Ultra-Slim/?pid=121&uid=1419 la mine au mers

| Anonima355 explică (pentru Marius1985):

Eu nu vreau sa slabesc cu pirule sau cu diete de infometat vreau sa slabesc normal big grin intr-un an cat as putea slabi?