| whein1991 a întrebat:

de ieri am inceput sa fac sala dupa un pogram in care fac pieptul si bicepsul o data pe saptamana.La piept lucrez asa :impins bara din culcat(4\8), impins bara din plan inclinat(4\8),fluturari de gantere.Iar la biceps lucrez asa:flexii cu bara Z(4\8), flexii hamer (4\8), flexii la banca scot(4\8), flexii cu gantera pe genunchi(2\10).Ideea este ca dupa ce am terminat antrenamentul a doua zi am facut febra musculara la biceps si piept, si a treia zi am racit. Credeti ca mam supraantrenat?

Răspuns Câştigător
| FitMonkey a răspuns:

Si dupa 3 luni de sala in fiecare saptamana am febra la piept. e ceva normal daca te antrenezi intens

supraantrenamentul nu are nici o legatura cu raceala

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Iti dai seama ca raceala nu are legatura cu antrenamentul laughing

P.S. : prea multe serii la biceps. alege 2 exercitii si fa 3-4 serii / exercitiu, sa ai maxim 8 serii in total

| cristi1505 a răspuns:

Fa mai putine serii la biceps.Cand lucrezi piept cu biceps sau spate cu biceps, trebuie sa lucrezi mai putin la biceps deoarece el este deja stors de energie.Raceala nu are niciun fel de legatura cu antrenamentulwinking.

| KiduScene a răspuns:

Este normal sa faci febra la inceput, si eu am avut, abia ma imbracam din cauza febrei happy
Dupa aproximativ o saptamana nu o sa mai ai probleme asa rau cu febra.
Cat despre raceala poate ai plecat de acolo transpirat si era frig afara, am patit si eu asa