| Ciubotaru_Alex_2001 a întrebat:

Sunt din Bacau si am13ani la anu in vara 14 si as vrea sa parcurg traseul Bacau -Roman pe bicicleta. Cum ar trebui sa imi echipez bicicleta si cum sa ma echipez pe mine insumi? Lasati-mi link-uri cu site-uri de genul asta si poate voi da si funda. Bafta!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Http://brasovulpedaleaza.ro/reguli-de-circulatie-pentru-biciclisti/

PS. e sinucidere curata sa mergi pe europeanu dintre BC si Roman cu bicicleta

2 răspunsuri:
| ivanhoe a răspuns:

Nu e o distanta prea mare. O poti parcurge si pe jos. Chiar daca te lasa bicicleta, nu-i bai. Sunt doar vreo 50 de km. Daca vrei musai sa fii in siguranta, adica, in cazul tau, sa stai numai pe bicicleta. trebuie sa ai pregatita bicicleta si sa ai si tu ceva acolo de mancare si de baut. Problema care apare in mod frecvent la o bicicleta e ...pana. Ce pana? Pai aia cand ti se dezumfla roata. Trebuie sa ai ceva petice la tine, ceva adeziv si o pompa. Dar, cred ca cel mai bine e sa ai bani de intors acasa in caz de ceva. Cu o suta de lei, avand in vedere distanta, cred ca ai sa te descurci de minune. Bafta!

| Ciubotaru_Alex_2001 explică (pentru ivanhoe):

Mda sunt de acord cu tine ivanhoe, dar #suntserios m-a convins sa o las balta si sa incerc asta peste vreo 4-5ani pe putin.