| Tovarasul a întrebat:

Https://i.imgur.com/cqPduXy.jpg Pareri? Aceasta transformare a avut loc treptat cum era normal si sanatos. Dieta s-a bazat pe low carbo si multe proteine, totul din alimentatie fara shake.uri sau alte suplimente. Sfaturi? Mersi anticipat big grin!

Răspuns Câştigător
| Em1y a răspuns:

Îl judeci degeaba, am citit puțin sa vad și ce explicații are și în mare parte se vede ca s-a interesat. Are ceva habar cu ce se mănâncă sala și cam ce trebuie sa își pună în farfurie. Cum a zis și el, dacă ești gras poți slabi foarte repede dar rămâne pielea foarte urat. Din punctul meu de vedere e o transformare muncita. Are de pus masa musculara de acum, dar asta e partea a 2 a.

42 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Incredibil,e pe bune? ai vrea sa scrii povestea ta? ma bucur ca ai slabit

| RainmakerX a răspuns:

Un sfat ar fi sa mai reduci din parul ala. Nu de alta dar vine vara si poate te gandesti sa te plimbi ceva mai dezbracat *sa vada lumea progresul*.

Succes in continuare!

| JackR a răspuns:

Oricarui om normal parul ii creste cu 1 centimetru pe luna. Tie, in 6 luni (asa cum spui), ti-a crescut cu vreo 20. Asta ma face sa cred ca singurul lucru comun in cele doua fotografii este telefonul...

| Tovarasul explică (pentru JackR):

Credeti ce vreti, suntem organisem diferite. mie de exemplu imi creste parul foarte repede. asa este natura mea.Plus ca aici nu vorbim de par ci de transformare. dar se pare ca nu ai inteles ideea. Si in cazul in care ai citit mai sus, transformarea puteam sa o fac si mai repede daca tu crezi ca in cazul asta se puneam problema de timp ai probleme. am specificat ca nu am vrut sa mi se lase pielea.

| Lostlyric a răspuns:

Vine si parerea mea din urma: de ce nu ai ales o fotografie neprelucrata a ta pentru versiunea de dupa? Asa, cam cum este prima? De ce in a doua poza este prezent mai mult par pe corpul tau (chiar si pe brate) decat in prima? De ce sprancenele iti sunt mai stufoase in a doua poza?
Sincer, nu stiu la ce te ajuta o parere pe un site oarecare si nici nu vreau sa spun ca e bullshit totul, dar puteai sa fii si tu mai ingaduitor cu noi si sa ne arati clar, rezultate concrete, raw, fara nici un fel de editare.

| Tovarasul explică (pentru Lostlyric):

Nu stiu cat intelegi din transformare. 1. Parul mi s-a indesit pe brate pentru ca am slabit si nu mai am pielea asa intinsa cum o aveam inainte deci automat ca pare mai des, plus ca eu inca ma dezvolt, daca stai sa te uiti la barba mi s-a indesit si aia. Sala ajuta la cresterea testosteronului. Daca tu prin filtrul alb negru intelegi mare editare, atunci este clar. Nu afecteaza cu nimic faptul ca am schimbat culoarea pozei

| Lostlyric a răspuns (pentru Tovarasul):

In loc sa-ti pierzi timpul cu un raspuns atat de lung, iti faceai o poza acum, reala, fara nici un filtru. Si, din pacate, faptul ca sunt prima care a sarit cu ceva de comentat denota ca stiu destule si despre fotografie, si despre slabit.
Si totusi, intrebarea mea: la ce te ajuta sa minti si sa fii mintit?

| Tovarasul explică (pentru Lostlyric):

Si intrebarea mea este urmatoarea : Chiar nu ai ce face mai bun decat sa cauti motive, si sa ma faci mincinos? da-mi mesaj sa-ti arat poza fara filtru ca sa te lamuresti ca te minti singura ca stii ceva despre fotografie cat si despre slabit

| Lostlyric a răspuns (pentru Tovarasul):

Chiar n-am cautat motivele alea despre care tu vorbesti. Au fost fix aici, in fata mea, intr-o poza nereusita si in cuvinte fara actiune. Ce te costa sa-ti editezi intrebarea si sa pui pozele corecte, sa vedem si noi transformarea aia despre care tu vorbesti acolo? De ce mi-ai trimite poze doar mie, daca nu ascunzi nimic?
De aici incolo, vei vorbi singur, pentru ca eu una, nu cred o iota din transformarile astea fenomenale.
Asa, toate lumea poate sa spuna ca a slabit 60 de kile intr-o saptamana. si ar avea acelasi efect asupra mea.
Dar imi place ca esti perseverent in propria-ti minciuna. E si asta o treaba.

| Tovarasul explică (pentru Lostlyric):

Probabil ca nu esti capabila sa intelegi ca atunci cand te duci in fiecare zi la sala si dai tot ce poti ridicand greutati mai mari decat cea a corpului, tinand si o dieta ca poti avea rezultatele astea. Probabil ca nici ambitia, determinarea nu stii ce inseamna, probabil ca asta este si motivul pentru care nici nu poti crede in transformare. Nu am nimic de ascuns stai linistita, ca la fel de usor pot trimite si aici poza si o sa fie aceeasi treaba.
Doar eu stiu cat am putut sa ma dedic ca sa fac aceasta transformare si faptul ca tu o mica haterita iti faci aparitia si spui chestiile astea nu inseamna nimic pentru mine. Pentru ca eu imi cunosc rezultatele si de ce sunt capabil. Tu cunosti lucrurile astea? Probabil ca nu.

| Lostlyric a răspuns (pentru Tovarasul):

Deci...pozele?

| Lostlyric a răspuns (pentru Em1y):

Nu judec degeaba. Judec cu discernamant si logica. Transformarea se poate vedea cel mai bine intr-o poza. Nu inteleg de ce evita acest aspect care e mai important decat toate la un loc. Teorie stim toti sau cel putin, cei care sunt interesati de teorie. Nu ma derannja nici daca se vroia a fi o reclama. Daca vad poza de "before" neprelucrata, nu mai am ce sa judec.

| Tovarasul explică (pentru Lostlyric):

Https://imgur.com/a/oaMDHzl poftim domnisoara, acum esti multumita?

| Lostlyric a răspuns (pentru Tovarasul):

Foarte multumita. Daca incepeai asa, reduceai toate polemicile. Succes pe mai departe!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lostlyric):

Intelege ca trebuia sa isi satisfacã egoismul prin a edita poza, exact cum face o pitipoancã cand editeaza o pozã sa parã mai frumoasã, la fel si lui i-a crescut pãrul lung in acest timp.

| Tovarasul explică (pentru anonim_4396):

Pitipoanca? mai nou daca cineva isi editeaza poza e pitipoanca in opinia ta? ai mari probleme, prejudecatiile unui om fara lipsa de ocupatie si fara un gram de neuroni. Si te rog sa inveti sa faci distinctia dintre egosim si egocentrism, egoist inseamna sa nu imparti nimic cu nimeni iar egocentrist inseamna ca eu sunt centrul universului si ca ma consider cel mai cel.

| Tovarasul explică (pentru Lostlyric):

Multumesc la fel!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tovarasul):

Mai ai putin si devi unul, da in opinia mea esti inteleg ca iti faci poze dar fara editare, te sfatuiesc ca daca mai faci asa ceva fa-ti macar pozele afara in soare, nu alb negru si adaugate filtere asa se vede clar cum arati. Poate am eu alta mentalitate desi am slabit de la 80 la 65 de kg, nu am avut nevoie sa-mi etalez fizicul undeva doar sa primesc felicitari.
Sa nu fiu rãu, acum incearca sa te concentrezi pe forta si masa musculara, poate chiar sa mananci mai mult dar sanatos sa pui greutate in masa musculara, doar daca vrei clar.

| Tovarasul explică (pentru anonim_4396):

Incerc sa fiu skinny muscular, si nu am facut asta sa ma laud, am pus mai mult pentru sfaturi pentru ca vreau sa arat bine. Nu ma bazez sa pun masa musculara, incerc sa fiu fit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tovarasul):

Vezi kinobody pe Youtube, probabil e exact ce vrei tu.

| Em1y a răspuns (pentru Lostlyric):

Îl judeci degeaba, am citit puțin sa vad și ce explicații are și în mare parte se vede ca s-a interesat. Are ceva habar cu ce se mănâncă sala și cam ce trebuie sa își pună în farfurie. Cum a zis și el, dacă ești gras poți slabi foarte repede dar rămâne pielea foarte urat. Din punctul meu de vedere e o transformare muncita. Are de pus masa musculara de acum, dar asta e partea a 2 a.

| Tovarasul explică:

Cine se pricepe, daca puteti sa va dati seama daca am si eu o grupa din partea superioara a corpului buna mi-ar fi de mare folos, multumesc

| RAY a răspuns (pentru Tovarasul):

Esti de acord cu publicarea povesti pe un blog?

| Tovarasul explică (pentru RAY):

Da, nu m-ar deranja big grin

| RAY a răspuns (pentru Tovarasul):

Cate kg ai avut? ce inaltime? in cat ai slabit? ce anume mancai?

| Tovarasul explică (pentru RAY):

Am avut 86 de kg inainte iar in poza respectiva am 65, la o inaltime de 1.65. Inainte iti dai seama ca mancam numai prostii ca asta era si motivul pentru care am fost in conditia aia. ( multe chipsuri dulciuri..sucuri nu mai zic in special pepsi, ajunsesem sa beau cate 2, 5 l de pepsi pe zi)

| Tovarasul explică (pentru RAY):

Transformarea am facut-o in 6 luni, puteam sa o fac si in mai putin timp dar nu am vrut sa am probleme cu pielea, am vrut sa merg la sigur, mi-am lasat organismul sa se obisnuiasca cu schimbarile. in tot acest proces ai nevoie de foarte multa perseverenta si motivatie.

| RAY a răspuns (pentru Tovarasul):

Ce mancai pe zi?

| Tovarasul explică (pentru RAY):

Cand asta? cand am tinut regim?

| RAY a răspuns (pentru Tovarasul):

Da

| Tovarasul explică (pentru RAY):

Pai la micul dejun : 2-3 oua cu 5 felii de sunca/ sau 1 ou si un iaurt de baut sub 2% grasime
Pranz : piept de pui la grill/cuptor cu ceva verde
Gustare: fructe, in general mar
Cina : o salata

Desigur ca faceam in asa fel incat sa fiu si in deficit caloric

| Tovarasul explică (pentru RAY):

Mersi frumos, apreciez big grin

| RAY a răspuns (pentru Tovarasul):

Tu esti clona mea man, acelasi kg, acelasi inaltime si aratam la fel, sper sa am ambitia ta

| Tovarasul explică (pentru RAY):

O sa reusesti crede-ma ca rezultatele vor fi pe masura, totul o sa ti se para mult mai simplu. la inceput e greu, sala a jucat iar un rol important in aceasta transformare.

Da o poza cu tine pe privat ca m-ai facut curios big grin

| RAY a răspuns (pentru Tovarasul):

Arat ca si tine cand erai gras man, cate ore faceai sala pe zi?

| Tovarasul explică (pentru RAY):

1:30, cardio sa nu faci acum cat timp ai kg.le astea pentru ca iti vor pune presiune degeaba pe articulatii si le faci daune. Te sfatuiesc sa ridici greutati, cat poti tu maxim, arderiile de la ce ridici vor continua si 2 zile dupa. eu pe asta m-am axat.
Plus ca atunci cand faci cardio organismul o sa foloseasca ca combustibil pentru energie alte resurse nu grasimea. Ca sa ajunga sa foloseasca grasimea drept combustibil de energie trebuie sa alergi mai mult de 1 h. eu nu m-am bazat pe cardio. Poti face HIT adica pentru intensitate eu asa am facut, dar tine minte asta dupa ce mai slabesti. In cel mai bun caz poti merge mai mult pe jos, sau pe banda

| aXy99 a răspuns (pentru Tovarasul):

Nu stii ce vorbesti. Orice faci arde kcal. Nu trebuie sa alergi mai mult de o ora pentru a arde kcal. Trebuie sa alergi mai mult de cateva minute, iar asta depinde si de intensitate. Un sprint bun poate arde foarte multa grasime, desi alergi putin.

| Tovarasul explică (pentru aXy99):

Te sfatuiesc sa te mai uiti pe niste studii noi din domeniu, nu sunt eu expert dar nici dezinformat nu sunt, plus ca fiind organisem diferite reactionam diferit la fiecare stimuli. Daca vrei sa slabesti te bazezi pe o dieta combinata cu ridicarea greutatiilor la sala, iar cardio facut mai mult pentru conditia fizica nu pentru slabit.

| aXy99 a răspuns (pentru Tovarasul):

Te sfatuiesc sa lasi studiile astea noi care apar peste noapte si sa testezi anumite lucruri. Ti-am zis, arzi kcal din orice, daca te-ai misca tot timpul si n-ai avea stare, ai arde cu 1-2-300kcal mai mult zilnic. SI este logic. Explica-mi partea stiintifica ale acelor studii. Toti culturistii inainte de concursuri alearga cu orele zilnic pentru a arde kcal, iar tu imi spui ca nu slabesti din cardio? Poti slabi foarte bine si fara sport, desi nu e la fel de sanatos, dar cunosc persoane care au facut-o. Nu trebuie sa ridici greutati ca sa slabesti, poti sa alergi, sa practici un sport, sa faci orice tip de miscare, orice ajuta, nu doar culturismul.
PS: Eu chiar cred ca ai slabit si te felicit pentru asta!

| Tovarasul explică (pentru aXy99):

Multumesc frumos!

| Em1y a răspuns:

Felicitări pentru îndepărtarea stratului adipos. De acum baga te pe dezvoltarea masei musculare. Eu îți propun sa mergi la un Nutriționist în Domeniu. Îți face ala Planul de antrenament și alimentație ca la carte.
Succes.

| Tovarasul explică (pentru Em1y):

Multumesc frumos, de sfat big grin!