| RAY a întrebat:

Imi putea da va rog un program care sa includa
ridicari la bara cam cate sa fac pe zi?
flotari?
genoflextiuni?

4 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Eu am inceput cu astea.
http://youtu.be/5n3mbzcRHj8?t=1m54s

tu le faci dupa nivelul tau de fitness, inloc de 15 poti face 10 sau 5.
Repeti de 3 ori, ultima pana la epuizare.

Faci pauza de 48 de ore timp in care lucrezi la o alta grupa de muschi.

"Eat Clean, Train Dirty"

motivatie:
http://youtu.be/g-jwWYX7Jlo

| MrAnonym a răspuns:

Pai nu e trebuie un program.Incearca sa faci maximul pe care il poti face.

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Salut!
Banuiesc ca stii deja la iti folosesc aceste exercitii. Este bine daca ai decis sa te apuci sa exersezi. Dar sa nu o faci in fiecare zi! Este cea mai mare greseala. Muschii au nevoie de pauza ca sa se odihneasca.Dar banuiesc ca stiai asta deja. Eu fac exercitii dupa programul asta, si chiar da roade :

Pentru ridicari la bara sau tractiuni : 3 seturi a cate 8 repetari. Fa-le doar daca poti! Nu-ti forta limitele.
Pentru flotari : 3 seturi a cate 10 repetari.
Pentru genoflexiuni : 3 seturi a cate 10 repetari.

Repet, nu le lucra pe toate intr-o zi, nu le lucra in fiecare zi. De 2-3 ori pe saptamana ar trebui sa fie de ajuns.
Alege-ti cate o zi din saptamana pentru fiecare exercitiu, de exemplu :

LUNI - spate (tractiuni)
MARTI - piept (flotari)
MIERCURI - picioare (genoflexiuni)
Si tot asa.
Sper ca te-am ajutat. Mult noroc!

Numai bine!