| Bilii a întrebat:

Imi puteti face un set de exercitii pentru a face masa musculara? Din flotari, tractiuni. Pot face 20 flotari si vreo 7 tractiuni una dupa alta

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Foloseste greutati... gen pune 10kg intr-un rucsac si fa tractiuni cu el in spate.

Pentru masa musculara trebuie sa nu poti peste 8-9 repetari... deci cu 20 de flotari CLAR nu pui masa musculara.

Eu recomand asa:

Ziua de impins: flotari intr-o mana, flotari la paralele, flotari diamant si floari in pumni (priza la nivelul umerilor)

Ziua de tras: tractiuni cu priza larga, priza pronatie, tractiuni cu priza ingusta, tip supinatie, ramat cu corpul tau sub o bara.

5 serii fiecare cu pauze de 1 minut si 30 de secunde intre.

Si evident, CEL MAI IMPORTANT: 3-4 fripturi pe zi. Fara asta nu pui muschi.