| Anonim225 a întrebat:

Ce exercitii pot face pentru a face muschi la maini si picioare? Cam cate pe zi?

Răspuns Câştigător
| sadsoul13 a răspuns:

Salut! daca vrei sa faci simultan ai putea face 50 de flotari in 3 serii pe zi daca vrei sa ai dezvoltarea mai rapida [desi o sa ai o febra musculara dureroasa] ai putea face muschi foarte repede. O alta met de a-ti mari musculatura este prin genoflexiuni [la picioare]si la maini sa ridici greutati.
depinde ce varsta ai, de ex daca ai 15 ani ai putea face cu o greutate de 5 kg dar daca ai forta mai mare poti incerca cu greutate mai mare. Sper ca am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

E mult de zis, sunt multe grupe si multe exercitii de executat, plus ca nu trebuie sa te antrenezi in fiecare zi

| Gmcc a răspuns:

Ca sa faci muschi la picioare ti-ar trebui o presa! Dar asta e indicata dupa 21 de ani dupa ce ai ajuns la o inaltime pentru ca daca faci mai devreme oasele vor fi presate si iti va fi afectata cresterea! Iar la presa poti sa iti pui de la 2 kilograme in sus! Sper ca ti-am fost de ajutor!