| dyk3yy a întrebat:

Îmi puteti spune niste tehnici de lupta, eficiente intr-o lupta cu cineva mai mare? Niste combinatii de lovituri cu pumnii si cu picioarele?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Singurul lucru care te ajuta intr-o lupta este capul. Pastreazati-l "rece" si atunci iti vei putea controla mai bine miscarile.
Cand iti pierzi cumpatul ai pierdut si lupta.
Alt lucru, studiaza adversarul, lasa-l pe el sa atace, si eschiveaza sau pareaza loviturile, dupa caz. Loveste in contraofensiva, cand adversarul este dezechilibrat de propriul lui atac si nu se poate apara.

| Nickname1890 a răspuns:

Genunchi intre picioare... simplu si eficient. tehnici mai complicate nu se pot invata prin cuvinte sau filmulete. Doar prin practica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate il poti scuipa. De invatat sa te lupti nu ai cum doar din cuvinte.

| crystygye a răspuns:

In bataie nu conteza masa musculara, inaltimea, varsta, etc. Conteaza daca stii sa te bati (antrenamente cu instructor).

| HELLBOY32 a răspuns:

Dai una la oua, daca ii mai mare ca tine laughing