| niggasinparisxxx a întrebat:

mi-am improvizat un sac de box si un manechin pe care sa ii pot lovii cu pumnii si picioarele, dar as dori un program, cum sa ma antrenez? sa lovesc pur si simplu? sau trebuie date o serie de lovituri sau cum? funda!

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Clipuride date de userul Zonazostika sunt bune deci nu mai mai pun sa expic si eu, dar iti dau un sfat, nu lovi sacul de box cu mainile goale, cumpara-ti manusi daca nu macar un set de banaje pentru mana si pune-le mereu cand dai la sac, le pui pe monturi infasori putin mai strans pe incheietura, si nu uita pumnul si incheietura incordata in momentul cand lovesti.

| niggasinparisxxx explică (pentru MarianWLF):

Dar de ce? nu mai bine se intareste pumnul fara imic pe el?

| MarianWLF a răspuns (pentru niggasinparisxxx):

Ok, dai tu cativa pumni sanatosi fara bandaje cu mana goala sa vedem dai mai mult de 10 cu forta laughing
Fa o incercare si zi-mi dupa cum e.

| niggasinparisxxx explică (pentru MarianWLF):

Am dat, si inca in manechin de plastic tare, mi s-o dubit un pic un pumn atat

| MarianWLF a răspuns (pentru niggasinparisxxx):

Iti julesti monturile dar nu asta e important asta trece, dar iti strici incheieturile de n-ai vazut dinalea, peste cativa ani cand vrei sa ridici ceva mai greu si vezi ca incep sa te doara, sau fortezi mana o sa zici "uite ca nu mi-a zis rau prostu ala sa ma imi protejez mainile".
Nu zic din rautate nimic, ai doar 2 maini cu alea te descurci in viata, protejeaza-le!

| niggasinparisxxx explică (pentru MarianWLF):

Dar nu am manusi, sa imi leg strans incheietura?

| MarianWLF a răspuns (pentru niggasinparisxxx):

Daca nu ai manusi iti trebuie neaparat bandaje sunt vreo 30 lei, manusile se gasesc cam la 100 lei, iti cumperi bandaje si sa intelegi mai bine cum se pun pe mana uite aici un video ->https://www.youtube.com/watch?v=HZiwh-uCyoc

8 răspunsuri:
| GaByScream a răspuns:

Salut! te rog imi spui si mie cum ai facut sacul si manechinul? big grin