| Rares123212321 a întrebat:

Îmi spuneți va rog niste exerciții pentru a mă ajuta sa fiu mai bun la handbal?

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

O sa progresezi daca vei fi prezent la fiecare antrenament. Iti spune asta cineva care a jucat handbal timp de 5 ani, al 5-lea an fiind si acela in care am participat la o competitie nationala de juniori. Fii atent la ce zice antrenorul (bineinteles, daca este si genul de om care se implica). Aruncare la poarta, prindere, pasare, viteza, forta, conditie fizica, inteligenta. Cam astea sunt atributele principale ale marilor jucatori de handbal. Pe astea trebuie sa te axezi si tu.