| Sergiu0265 a întrebat:

In cat timp poți să faci 700km cu bicicleta? explu concret Franța -Germania?

1 răspuns:
| tril a răspuns:

Cica un om s-a oprit in fata unui batran si l-a intrebat: incotro e satul "X"? Batranul i-a aratat. Si in cat timp ajung? Mergi, i-a raspuns batranul. Bine, merg, dar te-am intrebat cat timp fac pana acolo. Mergi, a raspuns din nou. Omul a plecat. Dupa ce a facut cativa pasi, batranul i-a strigat: faci o jumatate de zi. Si nu ai putut sa-mi spui asta de la inceput? a intrebat drumetul. Nu, pentru ca nu stiam cat de repede mergi.
Ei, intrebarea ta e identica. Depinde de rezistenta ta la drum. Dar mai depinde si de piedicile ce le poti intalni: vreme rea, drum in lucru si ocolesti, defectiuni neasteptate, la urcus ai viteza mai mica, etc.
Teoretic, dupa google maps, ar trebui sa faci 40 de ore. Dar ia-ti o marja de siguranta. Si nu cred ca vei pedala si noaptea.